GİRİŞ – Atlantis, Mısır ve Mayalar


Araştırmalarım sonucu, yazılı kaynaklardan edindiğim bilgiler doğrultusunda, ortak kanı Atlantis kıtasının büyük bir felaketle yok olmasından kısa bir süre önce farklı iki koloni kurdukları yönündedir. Bunlar, günümüzde hala bünyesinde barındırdıkları sırlarla araştırmacıların ilgilerini üzerine çekmeyi başaran, piramitleri ile ünlü Maya ve Mısır uygarlıklarıdır. Birbirinden çok alakasız coğrafik konumlarına rağmen, kültürlerinde ki benzerlik ve yapılarında karşılaştığımız cevaplanmamış sırları ile ortak paydada bir araya gelmektedir. İster Mısırlıların İster Mayaların olsun, bu piramitlerin barındırdıkları sırlarını, ipuçlarını, işaretlerini, gizlerini ve mitleri saymakla bitiremeyiz. Sadece edindiğimiz bilgilerin içerisinden en can alıcı, merak uyandırıcı konuları ele alacağız. Mısırlılar ve Mayalar aynı başlık altından ne alaka diye sorulacak kadar alakasız gibi duran kadim zamanın iki uygarlıklarıdır. İncelediğim kaynaklarda ayrı ayrı ele alınıp araştırılmışlardır. Fakat iki uygarlığı aynı kefeye koymamızın sebeplerinden biri ilk satırlarda yazıldığı gibi mimari kültürü ve o mimari yapıların sırlarından ibarettir. Bu sırlar arasından hem iki kültür arasındaki ortak görüş olup hem de insanlığı yakından ilgilendiren yada çok merak ettiren bir konulardan biri olanı dünyanın sonu ile ilgili tarihlendirmelerdir.

Malumunuz, Mayaların 2012 yılına ait atıfta bulunmuş olmaları, dünya gündeminde sıkça yer almış yazılı ve görsel basını oldukça meşgul etmiştir. Belkide gerçekleşecek bir sona çok yaklaşmışızdır. Fakat burada bahsetmek istediğim husus 2012 kehanetinden daha trajik bir konudur. Arama motorunda sadece 2045 diye arattığımızda bile akla hayale gelmeyecek dedirtecek sonuçları fikirler ve haberin yayınlandığı görebiliyoruz. Eğer bu haberlerin gerçekleşeceğini düşünürsek, en ilginç olanı insanların artık dünyaya sığamayacağı sonucunu çıkartmak mümkün olabilir. Neden 2045 yılında böyle bir kaos ortamı senaryoları olduğunu bilemiyorum. Bildiğim ve üzerinde durmak istediğim konu Mayaların 2045 yılı ile ilgili planıdır. Nedir bu plan? Çok basit bir plan ama nedeni belli olmayan bir plan. Olayın özeti şu ki Mayalar, kendi dönemlerinde kullandıkları takvim, şu an kullandığımız takvime en yakın ve doğru olan takvimdir ki bu bilgiye bir çok kaynakta ulaşmak mümkündür. Fakat olayın trajik kısmı Mayalar bu takvimi 2045 yılına kadar hesaplamış olmalarıdır. Takvimin devamının olmamasını matematik yada astrolojik bilgilerinin yetersizliğinden dolayı olduğunu sanmıyorum ama güzel bir şey olduğunu da düşünmüyorum. 2045 yılından sonra gelen herhangi bir yılın olmaması, yıl değil bir günün bile olmaması kafaları karıştıran, cevabını merak ettiğimiz bir sorudur. Bunun cevabını da sanırım teknoloji konusunda Mayalardan daha ileri oldukları bir gerçek olan Mısırlılar veriyor olabilir. Nasıl mı? Hikaye şu; piramitleri inceleyen araştırmacıların, piramitlerin bir tanesinde rastladıkları bir işaret ki o 2045 yılını ve dünyanın sonu göstermektedir. Bu bağlamda Mayaların 2045 yılından sonrasını neden hesaplamadıklarını anlamamız mümkün olabilir.

Geçmişin barındırdığı sırları ve çokluğunu göz önünde bulundurursak, Hem Mısırlılar olsun hem de güney Amerka’nın eski sakinleri Mayalılar olsun, ve hatta esamesi bile olmayan, varlığı kanıtlanmamış ama dünya üzerinde bir tarihte yaşamış olma olasılıkları var olan kadim uygarlıklar bile, Agarta ya da Şambala vs. gelecek kuşaklara yani bizlere, ya gerçekten birşeyler anlatmaya çalışıyorlar, ya da kafamızı meşgul etsin, İndiana Jones’çuluk oynayalım diye böyle zihni sinir bulmacaları miras bıraktılar ama şu da bir gerçek ki ister hayatın amacını anlatsın ister hurafelerden ibaret olsun insanoğlunun kafasını her zaman meşgul edeceklerdir. Ve bizde Zamankapsülü olaraka, Antik Mısır’a, Maya uygarlığına, çılgın Atlantislilere hatta aydınlığın bekçileri Agartalılara ve karanlığım oğulları Şambalalılara bir teşekkürü borç biliriz ve bu vesile ile uygarlık tarihi serüvenine giriş yapmaktan dolayı mutluluğumuzu belirtiriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: